Новини

Київська електронна виконавиця презентувала сьомий повноформатний альбом "Ornament".

За словами засновниці проєкту Катерини Заволоки, ідея альбому виникла у 2019 році, але запис відбувався доволі швидко. Мастеринг альбому робив Noel Summerville (Flying Lotus).

"Концепція така: орнамент — це інформаційний носій та елемент кодування для унікального та складного алгоритму, який модулює стан, простір, намір та шлях. Техніка вишивки — усвідомлений ритуал кодування, де намір формується як зовнішніми формами, так і внутрішніми структурами символів орнаменту. Вишита структура — геометрична та звукова — дотримуються однакових принципів гармонії сакрального процесу криптографії серця і є сукупністю енергій, що генерують гармонійний шлях", — розповіла в коментарі нашому виданню Катерина.

Над обкладинкою авторка працювала самостійно.

"Я намалювала понад сто орнаментів і вибрала для обкладинки декілька, бо дизайн мав підкреслювати контрастність альбому, швидку та повільну енергію, високі частоти та низькі пульсації, але де баланс є основою", — коментує музикантка.

У найближчому майбутньому Катерина разом із Дмитром Федоренком планує завершити роботу над новим релізом проєкту Cluster Lizard.

Нагадуємо, нещодавно лейбл KVITNU, резиденткою якого була Катерина, припинив існування. За посиланням ви можете докладніше дізнатися про попередній ЕР "Sobor" (2019) та ознайомитися із рецензію на LP "Promeni" (2018). Також Zavoloka є частиною нашого проєкту присвяченого 20 українським дівочим проєктам.

Zavoloka — київська електронна експериментаторка, композиторка, саунд-артистка та дизайнерка із понад п’ятнадцятирічним досвідом, резидентка лейблів KVITNU та PROSTIR. Дискографія нараховує сім сольних релізів та чимало колаборацій.

Zavoloka у мережі:

https://zavoloka.bandcamp.com/album/ornament
https://zavoloka.com
https://www.instagram.com/zavoloka.kvitnu/
https://www.facebook.com/Zavoloka.Official

- [ Neformat.com.ua ]

Запорізький thrash/death metal гурт презентував відео на трек "My Testament" з майбутнього альбому "Scythian Stamm", що вийде 1 листопада за підтримки лейбла Hell Serpent Music.

Лірика композиції є перекладеною версію вірша "Заповіт" Тараса Шевченка та містить його декламацію записану Богданом Ступкою.

"Концепція з’явилася ще під час роботи в студії, коли була лише ідея використати той самий шматок із Богданом Ступкою. Я шанувальник його творчості й мені дуже подобається він, як митець та символ українського духу. Тому ідея використати саме цей вірш у його виконанні з’явилася дуже давно, це було першим кроком.

Потім багато думали, яким має бути текст до пісні й що за пісня загалом. Одного разу спало на думку, що, можливо, хтось робив переклад саме "Заповіту", пошукали і знайшли. Далі було декілька ідей використати якісь концертні відео для візуалізації, але все було не те й не тим, тому прийшли до думки, що найкраще про все це розповість сама Хортиця, Дніпро та Скіфський Стан", — розповів у коментарі нашому виданню гітарист Олексій Пасько.

Над відео працював Антон Ворожцов, другий гітарист гурту.

Нагадуємо, раніше ми писали про перший сингл "The Architect's Temple" з майбутнього альбому. Навесні цього року гурт став підписантом нідерландського лейбла Hammerheart Records.Також, за посиланням, ви можете ознайомитися з рецензію на спліт Hell:On та Pripjat.

Hell:On — запорізький треш/дез метал гурт, створений у 2005 році. Дискографія нараховує шість повноформатних альбомів, два мініальбоми, демо, сингл, компіляцію та спліт. Наразі гурт підписаний на Hammerheart Records та співпрацює з лейблом Hell Serpent Music.

Hell:On у мережі:

http://www.facebook.com/HellonOfficial
http://www.instagram.com/hellon_official
https://hellonband.bandcamp.com

- [ Neformat.com.ua ]

Український depressive black metal випустив третій повноформатний альбом за рік — "Summer Ends".

Накопичення, запис, зведення та мастеринг, засновник проєкту SadVoice робив самостійно в домашніх умовах упродовж другої половини серпня цього року.

За словами автора, концепція релізу відсутня:

"Ніякої теми немає — реліз про кінець теплих днів та те, як швидко все заллє дощами та засипле листям. Назви прості, ніби вони відчувають осінь та похолодання. Взагалі, із цим у мене дуже складно в останній час — музику пишу, але текстової складової немає, тому часто треки просто нумерую, адже ідея завжди одна — я просто сумна людина. У якийсь момент стало надто складно подавати це по-різному, на інше фантазії не вистачає", — розповів у коментарі нашому виданню SadVoice.

Обкладинку музикант також робив самостійно, на ній зображений вид із вікна квартири, де був записаний альбом.

У найближчому майбутньому від музиканта варто очікувати новий реліз, який буде схожий на творчість новозеландських дез-металістів Ulcerate.

Нагадуємо, на сайті є рецензія на LP проєкту "Slow Dance on the Ashes of Failure" (2018).

Inner Suffering — український one man депрессів блек-метал проєкт, створений музикантом SadVoice (Ancient Hostility, Absence of Joy, Apathetic Grief, Shadowed Silhouette, The Dark Portal, ex-Cycle of Self) у 2014 році. Дискографія нараховує дуже багато релізів, тільки за 2020 рік музикант випустив шість мініальбомів та три LP.

Inner Suffering у мережі:

https://innersuffering.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/Inner-Suffering-164436420866143/
https://www.youtube.com/channel/UC1pZvssTvaUG3gakYJ-LJ7g

- [ Neformat.com.ua ]

Харківський dark ambient/drone проєкт випустив новий повноформатний альбом "Tesla Coil" за сприяння лейбла VOLOKRecords.

Роботу над альбомом було завершено влітку цього року.

"Для нього я використав матеріал і новий, і більш ранній та дещо модифікував. Цього разу захотілося зробити композиції із сирим та шумним звучанням, в основу лягли синтезаторний гул із покладеними на нього польовими записами — як багато інших музикантів, я постійно тримаю в кишені рекордер — як аудіощоденник, тому це ще і снепшоти різних подорожей — там і Одеський порт, і шум у торговому центрі в Харкові, і метро, і сонні розмови в плацкартному вагоні опівночі під Полтавою. Можна сказати, що це аудіокнига, яку я скомпонував, сидячи вдома в ізоляції — мабуть, чи не найкращі умови, щоб записувати ембієнт-альбоми. Моя музика — для безлюдних роздумів на краю світу", — розповів у коментарі нашому виданню, засновник проєкту Микола Йосипенко.

За словами автора, на створення музики його надихає сам процес:

"Tesla Coil" - це музика, створена інтровертом для інтровертів. П’ять треків, якими я акустично і психологічно спробував відтворити атмосферу незвичного оточення, у якому я перебував, помістивши в них штучно синтезовані звуки, які в природі не почуєш, та звуки реальних фізичних об’єктів, які я обігрував перед стерео мікрофоном. Це історії тих місць, речей та людини, що з ними взаємодіє", — додає музикант.

Над обкладинкою Микола працював самостійно.

У найближчому майбутньому в рамках проєкту планується спільна робота із власником лейбла Élan Vital Тоні Дімітровим та касетний реліз на одному японському лейблі.

Motorpig — харківський сольний дарк ембієнт/дроун/нео-фолк проєкт Миколи Йосипенка, створений у 2012 році. Дискографія нараховує вісім релізів.

Motorpig у мережі:

https://motorpig.bandcamp.com/
https://soundcloud.com/motor_pig
https://www.facebook.com/themotorpig
https://www.youtube.com/channel/UCj0EE9uWa52JmEE0wwVbfMw

- [ Neformat.com.ua ]

Київський one man black metal проєкт випустив шостий мініальбом "Inlusio Aeternum".

Процес створення матеріалу тривав упродовж шести місяців. Запис, накопичення, зведення та мастеринг, засновник проєкту Алекс Нергут робив самостійно.

Концепція альбому, за словами автора, відсутня.

Автора обкладинки музикант знайшов на одній із комерційних онлайн-галерей.

У найближчому майбутньому варто очікувати на ще один реліз цього виконавця.

Nerguth — київський атмосферний/депресивний блек метал проєкт, створений учасником Mayhemic Wrath та Mortal Agony Алексом Нергутом у 2013 році. Дискографія нараховує шість трипісенних мініальбомів.

Nerguth у мережі:

https://nerguth.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/alex.nerguth

- [ Neformat.com.ua ]

Київський noisecore гурт презентував новий однойменний трек на спліт-релізі зі словацькими нойзкорщиками Sedem Minút Strachu, що вийшов за підтримки лейбла Rotova Porojnina Records.

Трек був записаний у квітні минулого року на 4-х канальну портативну студію та зведений музикантами самостійно.

Над обкладинкою працював словацький художник David Kukol'.

У найближчому майбутньому гурт презентує нові композиції на спліт-альбомі із легендарною бельгійською грайндкор командою Agathocles.

Докладніше ознайомитися із командою ви можете в нашому інтерв’ю.

Maläd — київський нойзкор гурт, створений у 2010 році. Дискографія нараховує чимало релізів. Наразі є чи не єдиним представником жанру в Україні.

Maläd у мережі:

https://www.facebook.com/maladnoise/
https://maladnoise.bandcamp.com/

- [ Neformat.com.ua ]

Ужгородський progressive metal гурт випустив подвійний сингл "Overcome".

Запис, накопичення, зведення та мастеринг робили музиканти гурту самостійно на студії Beast Sound Studios.

"Якщо порівнювати "Overcome" з бі-сайдом до нього, "S7 II", то тут дві атмосферні балади схожі за звучанням та тематикою. В "Overcome" йдеться про розгубленість та нерішучість у моменти, коли потрібні кардинальні зміни; "S7 II" про пошуки свого "я" та втрату віри в себе. Відрізняє їх лиш те, що вони з різних альбомів — "S7" це переаранжований четвертий трек з альбому "Timeless", а "Overcome" буде включений у наступний", — розповів у коментарі нашому виданню, лідер гурту Димитрій Павловський.

Над обкладинкою працював німецький фотограф Johannes Plenio.

У найближчому майбутньому від гурту варто очікувати ще один сингл, декілька відео та перевидання альбому "Though Reality" 2012 року. Щодо майбутнього повноформатного релізу, музиканти запевняють, що він буде жанрово різноманітним, матиме до 14 пісень, але втратить концептуальність попереднього.

Нагадуємо, раніше ми розповідали про сингл "Guardians" та однойменне відео.

Majesty Of Revival — ужгородський progressive metal гурт, який розпочав діяльність у 2009 році. На рахунку гурту чотири повноформатні альбоми. Неодноразово команда співпрацювала з європейськими лейблами, та вже заробила ім’я далеко поза межами України. Характерною рисою музики є часто незвичні поєднання, технічне, та водночас, мелодичне виконання.

Majesty Of Revival у мережі:

https://www.facebook.com/majestyofrevival/
http://majestyofrevival.bandcamp.com
https://soundcloud.com/morband/04-s7

- [ Neformat.com.ua ]

Київський shoegaze гурт презентував перший у своїй дискографії мініальбом "Entropy".

Запис тривав упродовж шести місяців. Частково на домашній студії Григорія Кісенка, частково в приміщенні Інституту Автоматики.

"Реліз про первісний страх. Якщо простими словами, "ентропія" - це міра невизначеності в системі. Чим більше невідомих, тим більше їхнє значення. Ось і реліз вийшов про нас та світ навколо — кожен по-своєму невизначений. Але! Правильніше сказати про відсутність концепції — ми просто робили музику та не думали про складні схеми. Головним чинником було бажання грати та створювати разом", — розповів у коментарі нашому виданню Іван Кучерявий, клавішник та перкусіоніст гурту.

Над обкладинкою працювала Маргарита Літвінова.

У найближчому майбутньому гурт планує знайти ударника та почати роботу над створенням наступного релізу.

Twin Quasar — київський шугейз/дрім-поп/інді-рок гурт, створений на початку 2019 року. Дискографія нараховує один мініальбом. Актуальний склад:

  • Макс Голотребчук — гітара, вокал;
  • Іван Кучерявий — синтезатор, перкусія;
  • Марк Шуміхін — бас-гітара.

Twin Quasar у мережі:

https://www.instagram.com/twinquasarrr/
https://soundcloud.com/twinquasar

- [ Neformat.com.ua ]

Київський експериментальний проєкт випустив дебютний реліз "Less Is More".

Історію створення композицій, нам розповів засновник проєкту Антон Дегтярьов:

"Десь у травні цього року до мене звернулися Роман Блажан та Михайло Волков (продакшн Minimal Movie) з пропозицією написати музику до тизера їхнього фільму, присвяченого естетиці радянських та пострадянських балконів. Звучала вона приблизно так: "У нас є дуже примарне уявлення про те, яку б ми хотіли там музику. Тому ти роби, як сам вважаєш за потрібне". У результаті, уже зараз, у жовтні, я зрозумів, що композиції, які я робив для Minimal Movie, звучать цілком самодостатньо. Тому й виникла ідея зробити реліз".

Концепція релізу — типові речі, що нас оточують.

"Якщо описати її кількома словами, можна сказати, що альбом про прості та очевидні речі, це витікає з назв композицій. Мені захотілося спробувати зробити максимально універсальну музику на кожен день. Єдине, що під неї навряд чи можна робити, так це танцювати. Загалом я задоволений прозорістю і водночас виразністю цього альбому. Тому й називається він відомим висловом архітектора Людвіга Міса ван дер Рое — less is more", — додає Антон.

Обкладинку зробила менеджерка гурту Ptakh_Jung — Євгенія Устінова.

Ptakh — київський експериментальний електронний проєкт, заснований у 2014 році Антоном Дегтярьовим. За час існування музикант давбагато концертів, як в Україні, так і за кордоном. Дискографія нараховує один повноформатний альбом.

Ptakh у мережі:

https://ptakh.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/ptakhmusic/
https://soundcloud.com/ptakhmusic 

- [ Neformat.com.ua ]

Черкаський sludge гурт випустив третій ЕР "Aggravation".

Накопичення, запис та зведення тривали впродовж літа цього року на власній студії автора проєкту Олександра Берегового (Sadhu) - OwlCraft Studio.

За словами Олександра, концепція альбому прихована в його назві:

"Альбом про осіннє загострення та деякі його найяскравіші прояви".

Над обкладинкою Олександр також працював самостійно, з деякими нюансами йому допомагав Oakim (Gortaigh).

Докладніше познайомитися з Олександром Береговим ви можете в нашому інтерв’ю.

Ningen​-​girai — черкаський сладж проєкт, створений Олександром Береговим (Celophys, OwlCraft, Filthy Rich Preacher) у 2016 році. Дискографія нараховує три мініальбоми та спліт із Gortaigh.

Ningen​-​girai у мережі:

https://www.facebook.com/hatefulsludge
https://ningen-girai.bandcamp.com/releases

- [ Neformat.com.ua ]